Sale Rekreacyjne

Zabawa jest nauką, nauka zabawą.

Im więcej zabawy, tym więcej nauki.

Glenn Doman

Sala do ćwiczeń i pokój rekreacyjny są wreszcie dostępne dla naszych uczniów!

Zabawa jest nauką, nauka zabawą.

Im więcej zabawy, tym więcej nauki.

Glenn Doman

Sala do ćwiczeń i pokój rekreacyjny są wreszcie dostępne dla naszych uczniów! Pomoce do nich zostały zakupione z inicjatywy naszej  Pani Dyrektor już w roku 2020. Niestety, ze względu na sytuację pandemiczną, z którą zmagaliśmy się w ciągu ostatnich dwóch lat, nie mogły być w pełni wykorzystane przez naszych wychowanków.

Pokój rekreacyjny mieści się na pierwszym piętrze.

Przytulne i kolorowe miejsce wyposażone jest w gumowe piłki, pufy do siedzenia w kształcie gruszek, tunele, duże, miękkie klocki, z których dzieci mogą zbudować zamek,  czy duży basen wypełniony kolorowymi piłeczkami. Dodatkowym  elementem wystroju tego pomieszczenia jest duży, kolorowy dywan przedstawiający plan miasta z zaznaczonymi ulicami i sygnalizacją świetlną.

Głównym  przeznaczeniem tej sali jest zaspokajanie naturalnej potrzeby ruchu i integracja najmłodszych dzieci. Uczniowie podczas wyznaczonych przerw, ewentualnie wybranych zajęć, pod opieką nauczyciela, mogą tam mile spędzić czas na wspólnej zabawie.

Sala do ćwiczeń znajduje się na drugim piętrze i przeznaczona jest dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, którzy uczęszczają do naszej szkoły.

Pomieszczenie to wyposażone jest w kolorowe materace, maty podłogowe kształtem przypominające piankowe puzzle, sensoryczne, kolorowe kule, panele sensoryczne, zegar magnetyczny z kartami aktywności, drabinkę do ćwiczeń, piłki z kolcami, kołyskę, labirynt na stopy, sowę – zgadulę, klocki konstrukcyjne i wiele innych pomocy do ćwiczeń, dzięki którym dzieci mogą odkrywać swoje zmysły.

Zgromadzone tu pomoce edukacyjne wspierają rozwój percepcji: wzrokowej, słuchowej, dotykowej oraz  motorykę małą i dużą u dzieci.