Projekty klas I - III

• ,,JESTEM BEZPIECZNY” – projekt uczniów klas 1 -3 związany z bezpieczeństwem

•

SPOTKANIE Z POLICJANTEM
    Dnia 03 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantem - asp. Radosławem Starosteckim - dzielnicowym Posterunku Policji w Żytnie. Funkcjonariusz przybliżył uczniom zagadnienia związane bezpieczeństwem na drodze, w domu i w szkole. Tematem pogadanki były także obowiązujące przepisy ruchu drogowego, odpowiedzialność prawna nieletnich oraz zasady zachowania się, panujące w szkole i poza nią. Funkcjonariusz policji uwrażliwił uczniów na zagrożenia i ewentualne skutki prawne, będące wynikiem niewłaściwego korzystania z Internetu, telefonów komórkowych oraz stosowania przemocy fizycznej i psychicznej. Odpowiadając na zadawane przez policjanta pytania, uczniowie wykazali się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpiecznego korzystania z Internetu, podawały też przykłady niewłaściwego zachowania się. Policjant wyczerpująco odpowiedział na wszystkie pytania uczniów i dał cenne wskazówki, jak postępować, by żyć lepiej i bezpieczniej.
    Spotkanie przebiegło w pozytywnej atmosferze, uczniowie wykazali duże zainteresowanie podejmowanymi tematami.
  •

PROJEKT  – NASZE ŚWIĄTECZNE TRADYCJE RODZINNE – cykl   lekcji(projektuję i wysyłam do rodziny kartkę świąteczną, warsztaty florystyczne)

PROJEKT - ,, WIEM CO JEM „ – KOLOROWY MIESIĄC MARZEC – konkurs plastyczny dla uczniów klas 1 – 3.Cykl zajęć, pogadanki higienistki