Spotkanie z Policją

09.06.2022

Zbliżają się wakacje, dlatego naszą szkołę odwiedzili Policjanci. ”Bezpieczne wakacje” oraz „Bezpieczeństwo w sieci” to tematy spotkań, które miały miejsce 09 czerwca 2022r. Ich celem było poszerzanie kompetencji uczniów w zakresie przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Przeprowadził je dzielnicowy z terenu Gidle – asp. sztab. Przemysław Bus i dzielnicowy z posterunku Policji w Żytnie -  asp. Robert Smutek.

Policjanci przypomnieli uczniom zasady bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku. Uczulili ich na przestrzeganie zasad podczas poruszania się na drodze i właściwego przechodzenia przez jezdnię; ograniczonego zaufania w stosunku do obcych; jak bezpiecznie i prawidłowo jeździć rowerem oraz  jak rozważnie korzystać z kąpielisk w okresie wakacji.

Prelekcja w klasach IV - VIII dotyczyła bezpieczeństwa w sieci oraz odpowiedzialności karnej dzieci i młodzieży za zachowania agresywne i przemoc z wykorzystaniem Internetu. Uczniowie zostali uświadomieni o niebezpieczeństwach czyhających w sieci oraz o tym, jak się przed nimi bronić.

Pomimo tak poważnej i istotnej tematyki spotkania przebiegały w przyjaznej, swobodnej atmosferze. Był czas na wyjaśnienie wątpliwości i pytania indywidualne. Mamy nadzieję, że zaowocują one większą odpowiedzialnością uczniów za swoje postępowanie i posłużą ich lepszemu przygotowaniu do życia w społeczeństwie.

Na zakończenie uczniowie podziękowali funkcjonariuszom Policji za cenne rady i wskazówki.