Logo Żytno Szkoła

Pedagog Szkolny

MARZENA RUTA - PEDAGOG SZKOLNY

Zdalna praca pedagoga

Pedagog szkolny służy pomocą i wsparciem uczniom, a także rodzicom/opiekunom oraz pozostaje do ich dyspozycji za pośrednictwem dziennika elektronicznego oraz bezpośredniego kontaktu telefonicznego, a także aplikacji Teams.

Godziny konsultacji z pedagogiem szkolnym:

9.30-12.30

9.30-13.30

10.30-13.30

10.30-12.30

Zadania realizowane przez pedagoga szkolnego podczas zdalnego nauczania:

• Udzielanie pomocy psychologiczno- pedagogicznej

• Na bieżąco, w związku ze zmieniającą się dynamicznie sytuacją, wskazywanie rodzicom/ opiekunom/ uczniom instytucji, organizacji świadczących pomoc i wsparcie

• Monitorowanie realizacji obowiązku szkolnego

• Profilaktyka zdrowotna- przesyłanie informacji nt. radzenia sobie ze stresem w sytuacji zagrożenia pandemią wirusem COVID-19

• Systematyczna współpraca z wychowawcami, nauczycielami w kwestiach wychowawczych, pomoc w rozwiązywaniu bieżących problemów

• Przygotowywanie materiałów dla chętnych uczniów- gry i zabawy edukacyjne, prace plastyczno- techniczne, prezentacje, filmy o tematyce profilaktycznej

• Indywidualne porady, konsultacje, rozmowy.

Zwróć się do pedagoga, gdy:

1. Czujesz, że nikt Cię nie rozumie, jesteś samotny.

2. Masz problemy rodzinne, znajdujesz się w trudnej sytuacji materialnej.

3. Nie potrafisz porozumieć się z nauczycielem.

4. Sam nie potrafisz poradzić sobie z jakąś sprawą.

5. Chciałbyś pomóc innym, nie wiesz w jaki sposób.

6. Chcesz podzielić się swoją radością, sukcesem.

7. Masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić.

ANONIMOWA  SKRZYNKA NA SYGNAŁY

Jest to skrzynka, do której możesz anonimowo wrzucać listy z trapiącymi  Cię problemami, o których boisz się mówić lub też nie wiesz, do kogo  zwrócić się po pomoc. Dzięki tej skrzynce masz możliwość podzielić się  informacjami o problemach naszej szkoły, swojej klasy czy też swoich  rówieśników, o których dorośli często nie mają pojęcia, a które utrudniają  dorastanie. Nie przechodź obojętnie wobec zła, które dzieje się wokół Ciebie !!!

zapraszamy

Publiczna Szkoła Podstawowa