Drużynowe Mistrzostwa Polski w Taekwon-do.

26 kwietnia w Zawierciu woj.śląskie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski w Taekwon-do.  W Zawierciu zgromadziło się 206 zawodników z klubów z całej Polski. Zawody rozgrywane były tylko w walkach i były dedykowane tylko grupom od młodzika wzwyż. Młodzicy rywalizowali w konkurencjach drużynowych tempówek,walk soft-stick i tag semi-contact. Zawody otworzył Prezydent miasta Zawiercia pan Witold Grim ,będący Patronem Honorowym imprezy. Po ceremonii otwarcia rozpoczęła się rywalizacja we wszystkich grupach wiekowych.Wszystkie walki toczyły się na wysokim poziomie. Uczennica szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Żytnie Aleksandra Wolska,była jedna z wielu uczestników tej imprezy sportowej. Ze swoimi koleżankami i kolegami reprezentowała KS ORIENT Częstochowa sekcja Radomsko, którą prowadzi Magdalena Makowska czarny pas III Dan. Aleksandra Wolska,Wiktoria Wolska oraz Emilia Koziął tworzyły drużynę "ORIENTKI". W konkurencji TEMPÓWKI były bezkonkurencyjne pokonując rywalki z innych klubów i zdobywając Złoty Medal oraz otrzymując tytuł Drużynowych Mistrzyń Polski w kategorii Młodzik Dziewczęta    Opracowała: M. Wolska.