Logo Żytno Szkoła

News

Slubowanie 2019

08.12.2019

              16 października 2019 roku był ważnym dniem w życiu uczniów klasy I Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Żytnie . Tego dnia zdawali  swój pierwszy egzamin ze zdobytych w tak krótkim czasie pobytu w szkole wiadomości i umiejętności.Do tego egzaminu zostali przygotowani przez swoją wychowawczynię Panią Katarzynę Rosę, a wszystko  po to, aby zostać uczniami szkoły. Były to dla nich chwile trudne, ale i pełne radości. Zanim przystąpili do uroczystego ślubowania, zaprezentowali Pani Dyrektor, zaproszonym gościom, rodzicom, nauczycielom i społeczności uczniowskiej  swój program artystyczny. W  wierszach i piosenkach pokazali, jak dzielnymi i samodzielnymi, na co dzień są pierwszakami, czego uczą się w szkole, jak dbają o swoje przybory,  i o to, co znajduje się w szkole. Pamiętali też o tym, jak ważna jest na codzień grzeczność i przyjaźń, że tylko razem jest im wesoło i wtedy są w stanie pokonać wszystkie trudności. Udowodnili też, jak wiele wiedzą o Polsce, swojej Ojczyźnie i o wolności zdobytej kiedyś krwią i blizną. Gdy już egzamin został pięknie zdany, pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie.

,,Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię mojej klasy i szkoły, będę się uczył w szkole, jak kochać ojczyznę, jak dla niej pracować kiedy urosnę, będę się starał być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką, sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” – takimi słowami wszyscy uczniowie klasy pierwszej  złożyli ślubowanie na Sztandar Szkoły. Następnie każdy z pierwszaków został pasowany przez  Panią Dyrektor szkoły Ewę Huć  specjalnym  ołówkiem.

  Na zakończenie uroczystości  starsi  koledzy obdarowali pierwszaków drobnymi upominkami. Uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Opr. K.Rosa

zapraszamy

Publiczna Szkoła Podstawowa

im H.Sienkiewicza w Żytnie

ul.Ogrodowa 16

97-532 Żytno

 

telefon  34 3277024

email: spzytno@op.pl

www.szkola.zytno.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.