Slubowanie 2019

08.12.2019

16 października 2019 roku był ważnym dniem w życiu uczniów klasy I Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Żytnie . Tego dnia zdawali  swój pierwszy egzamin ze zdobytych w tak krótkim czasie pobytu w szkole wiadomości i umiejętności.Do tego egzaminu zostali przygotowani przez swoją wychowawczynię Panią Katarzynę Rosę, a wszystko  po to, aby zostać uczniami szkoły. Były to dla nich chwile trudne, ale i pełne radości. Zanim przystąpili do uroczystego ślubowania, zaprezentowali Pani Dyrektor, zaproszonym gościom, rodzicom, nauczycielom i społeczności uczniowskiej  swój program artystyczny. W  wierszach i piosenkach pokazali, jak dzielnymi i samodzielnymi, na co dzień są pierwszakami, czego uczą się w szkole, jak dbają o swoje przybory,  i o to, co znajduje się w szkole. Pamiętali też o tym, jak ważna jest na codzień grzeczność i przyjaźń, że tylko razem jest im wesoło i wtedy są w stanie pokonać wszystkie trudności. Udowodnili też, jak wiele wiedzą o Polsce, swojej Ojczyźnie i o wolności zdobytej kiedyś krwią i blizną. Gdy już egzamin został pięknie zdany, pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie.

,,Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię mojej klasy i szkoły, będę się uczył w szkole, jak kochać ojczyznę, jak dla niej pracować kiedy urosnę, będę się starał być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką, sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” – takimi słowami wszyscy uczniowie klasy pierwszej  złożyli ślubowanie na Sztandar Szkoły. Następnie każdy z pierwszaków został pasowany przez  Panią Dyrektor szkoły Ewę Huć  specjalnym  ołówkiem.

Na zakończenie uroczystości  starsi  koledzy obdarowali pierwszaków drobnymi upominkami. Uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Opr. K.Rosa