Światowy Dzień Wody

22.03.2021

Z okazji obchodów Światowego Dnia Wody w dniu 22 marca, Wody Polskie mają przyjemność zaprosić uczniów i nauczycieli na WYJATKOWĄ LEKCJĘ O WODZIE zorganizowaną w ramach programu edukacyjnego Aktywni Błękitni.
Zachęcamy do obejrzenia spektaklu pt. „SPRAWA WODY – Kto ją nam kradnie?”. Będziemy zastanawiać się co można zrobić, aby zatrzymać wodę w obiegu, jak powstrzymać „betonozę”, czy i jak możemy retencjonować wodę oraz co daje sadzenie zieleni. Jak być Aktywnym Błękitnym - co możemy zrobić, aby w swoim najbliższym otoczeniu zadbać o wodę. Wątek kryminalny spektaklu gwarantuje dobrą zabawę!

Spektakl realizowany jest przez Teatr LUKLA Fundacja Inside Out.
Organizator: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.
Patronat Honorowy: Ministerstwo Infrastruktury, Minister Edukacji i Nauki, Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Światowy Dzień Wody obchodzony jest corocznie począwszy od 22 marca 1993 r. w celu podniesienia świadomości, jak wielką rolę odgrywa woda i jakie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Obchody święta przyczyniają się do pogłębiania szacunku do wody, która ze względu na swą pozorną dostępność w warunkach klimatu umiarkowanego, często bywa marnotrawiona. Światowy Dzień Wody 2021 obchodzony jest pod hasłem „Docenianie wody”. Dotyczy tego, czym jest woda dla ludzi, jaka jest jej prawdziwa wartość i jak możemy lepiej chronić ten ważny zasób.
Wspólnie oszczędzajmy i dbajmy o wodę! Dla środowiska i przyszłych pokoleń!

Link na kanał YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=ayTv02UZ4GE

Zespół Matematyczno-Przyrodniczy