04.02.2023

Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 wypada we wtorek 7 lutego i koncentruje się wokół dialogu pod hasłem „Chcesz o tym porozmawiać?”

Jak wspierać bezpieczeństwo dzieci w Internecie?

Obecnie dzieci od najmłodszych lat wychowywane są w środowisku online. Internet umożliwia każdemu zdobywanie wiedzy i dostęp do nieograniczonych zasobów informacji, pomaga rozwijać wyobraźnię, pasję i znaleźć odpowiedzi na nawet najtrudniejsze pytania. Jednak to, co jest olbrzymią szansą, może stać się  zagrożeniem. Dlatego, tak ważne jest, aby jak najwcześniej zacząć rozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie w sieci  i wspierać cyfrową podróż dziecka na każdym etapie jego rozwoju.

Uczniowie klasy 1 podczas zajęć dowiedzieli się jak korzystać z internetu bezpiecznie i odpowiedzialnie. Nigdy nie jest za wcześnie ani za późno, aby rozpocząć rozmowę o bezpieczeństwie online i kontynuować ją. Ważna staje się edukacja na temat cyfrowych nawyków i bezpieczeństwa w internecie ze szczególnym naciskiem na zagrożenia, jakie czyhają w cyfrowym świecie na dzieci.

Uczniowie klas starszych, przedstawiali prezentacje multimedialne, uczesniczyli w lekcjach online " Dbam o swoją prywatność w sieci". Na lekcjach wychowawczych i zajęciach informatyki rozmawialiśmy  nt. " Co czyha na naszą prywatność w grach w sieci", " Jak chronić się przed hejtem". Uczniowie wykonali gazetki informacyjne.