Ekopatrol w PSP w Żytnie

12.10.2023

8 października, w niedzielne popołudnie odbyła się na terenie naszej szkoły finalizacja Projektu Ekologiczni Liderzy LGD. W związku z tym zostały zorganizowane dwa eventy, których sponsorem była Lokalna Grupa Działania ,,Region Włoszczowski”. Jeden skoncentrowany był wokół gier terenowych, a drugi wokół konkursu plastycznego pod hasłem: ,,Ekologia w moim otoczeniu”. W imprezy ekologiczne zaangażowali się nauczyciele na czele z Panią Dyrektor PSP w Żytnie Małgorzatą Bus oraz uczniowie wraz ze swoimi rodzicami, rodzeństwem, dziadkami. Właśnie tak szerokie grono gości zaszczyciło nas swoją obecnością podczas obchodów ekologicznego święta.
Mimo wietrznej pogody udało nam się zrealizować wszystkie punkty naszego harmonogramu: hapeening ulicami Żytna, montaż słowno – muzyczny pt. ,,Z ekologią za pan brat”, rozstrzygnięcie konkursu prac plastycznych wykonanych z wykorzystaniem surowców wtórnych, gry terenowe, rodzinną sztafetę, guiz ekologiczny, malowanie twarzy, eko – origami. Na niepowtarzalny klimat imprez miał wpływ udział całych rodzin w wymienionych grach, zabawach i konkurencjach. Wspólna zabawa wyzwoliła nie tylko ducha walki, ale też bardzo dużo pozytywnych emocji oraz umocniła rodzinne więzi.
Po tak aktywnie spędzonym czasie przyszedł czas na ciepłą kiełbaskę i herbatkę oraz słodkości przygotowane przez rodziców, a także rozmowę w miłym towarzystwie.
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci gier planszowych lub piłek, które zapewne przydadzą się do uatrakcyjnienia jesiennych i zimowych wieczorów w rodzinnym grodzie.
Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym Rodzicom oraz Uczniom za pomoc w przygotowaniu imprezy, a także aktywny w niej udział.
Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy pod adresem Lokalnej Grupy Działania ,,Region Włoszczowski” na czele z Dyrektorem Biura Panem Cezarym Huciem.