Mistrz Ortografii 2024

03.03.2024

Mistrz Ortografii 2024

Czy sfrasowana główka potrafi poprawnie napisać ,,skuwka”? Czy uczeń w stresie prawidłowo zapisze ptaka, co gżegżółką zwie się? … Okazuje się, że … tak! Dowiedli tego uczniowie publicznych szkół podstawowych z Borzykowej, Silniczki i Żytna, przystępując do dyktanda przeprowadzonego w ramach Gminnego Konkursu Ortograficznego w Publicznej Szkole Podstawowej w Żytnie w dniu 29 lutego. W ortograficznych zmaganiach wzięli udział uczniowie wyłonieni na drodze wewnątrzszkolnych eliminacji, którzy z regułami polskiej ortografii i interpunkcji są za pan brat. Wszyscy uzyskali godne uznania wyniki, co w dobie elektronicznego- błyskawicznego porozumiewania się skrótami myślowymi jest niemałą zasługą. Dobrze więc, że wśród młodego pokolenia są jeszcze tacy, którzy stoją na straży zasad polskiej ortografii i interpunkcji. Bardzo Wam za to, Drodzy Konkursowicze, dziękujemy i gratulujemy takich osiągnięć!

Szczególne gratulacje należą się Magdalenie Zasadzie, która zdobyła tytuł Mistrza Ortografii w kategorii klas IV-V oraz Natalii Ciszewskiej, która również zdobyła zaszczytne miano Mistrza Ortografii w kategorii klas VI-VIII.

Wyrazy wdzięczności kierujemy także w stronę nauczycieli z PSP w Silniczce oraz z PSP w Borzykowej za przygotowanie uczniów do konkursu i przyjęcie naszego zaproszenia, a także w stronę jurorów: pani Krystyny Zaskórskiej i Barbary Soroczyńskiej, które bardzo odpowiedzialnie i skrupulatnie sprawowały swoje funkcje. Dziękujemy również Panu Wójtowi Gminy Żytno Mirosławowi Ociepie za uświetnienie naszego przedsięwzięcia swoją obecnością.

Dyrektor PSP w Żytnie Małgorzata Bus

Organizatorzy konkursu: