
Dzień Patriotyzmu
30.04.2021
29 kwietnia w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Patriotyzmu. Motywacją do zorganizowania takiego dnia były zbliżające się święta majowe, które, pośród podjętych działań, zostały zaakcentowane najmocniej. Obchody, choć w formie online, wcale nie odstawały od tradycyjnego świętowania. Okazuje się, że swoją postawę patriotyczną można manifestować także za pomocą technologii internetowej. Tak też uczynili uczniowie PSP w Żytnie, oczywiście pod kierunkiem swoich nauczycieli.
Na rozpoczęcie dnia w domach uczniów i nauczycieli rozbrzmiały podniosłe dźwięki Mazurka Dąbrowskiego, łączące się w śpiewie całej wspólnoty szkolnej. Następnie odbyła się projekcja filmów związanych tematycznie z Konstytucją 3 Maja oraz prezentujących sylwetki Polaków – bohaterów: Alka, Rudego i Zośki, pilotów Dywizjonu 303 i Jana Pawła II. W dalszej kolejności uczniowie rozwiązywali quizy, krzyżówki, brali udział w grach oraz wykonywali szereg prac pisemnych, plastycznych i technicznych skupionych wokół tematyki patriotyzmu, rozważając wieloznaczność słowa PATRIOTA i rozmyślając nad potrzebą kształtowania postaw patriotycznych. Nie pozostali gołosłowni – sami również udekorowali swoje domy BIAŁO – CZERWONYMI barwami.
więcej

Konkurs
29.04.2021
REGULAMIN KONKURSU
KSIĄŻKA, KTÓRĄ WARTO PRZECZYTAĆ
więcej

Konkurs
26.04.2021
KONKURS
NA ULOTKĘ PROMUJĄCĄ
PUBLICZNĄ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ
więcej

AUTYZM
24.04.2021
Uczniowie naszej szkoły stanęli na wysokości zadania i dali wyraz swojej solidarności z osobami ze spektrum autyzmu. Wykazali się ogromną empatią i zaangażowaniem w wykonanie prac plastycznych, na których możemy zobaczyć przepiękne, wykonane różnymi technikami niebieskie motyle, symbolizujące niewinność i nadzieję. Przedstawiamy kilkanaście zdjęć z twórczego zaangażowania naszych uczniów w przesłanie iskierki przyjaźni.
więcej

Wiosna
24.04.2021
Łąka wiosną pełna jest zieleni, owady i rośliny budzą się do życia. Oto wiosna w oczach i na pracach pierwszoklasistów.
więcej

Truskawki
19.04.2021
Zuchy uwielbiają owoce, a podczas zajęć okazało się, że najbardziej lubią truskawki.
więcej

Woda
16.04.2021
Woda jest niezbędna do życia ludzi, zwierząt i roślin.
Podwodny, piękny świat ma wiele odsłon w wykonaniu uczniów klasy pierwszej.
więcej

#SKARPETKOWEWYZWANIE
13.04.2021
WEŹ UDZIAŁ W SKARPETKOWYM WYZWANIU!
KOLOROWE SKARPETY WŁÓŻ DZIŚ – TOLERANCYJNY BĄDŹ ZAWSZE!
Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w nietypowej akcji, której głównym celem jest wyrażenie solidarności z Osobami z Zespołem Downa.
Załóż dwie różne, kolorowe skarpetki nie do pary (uczniowie z klas 4-8) lub narysuj dwie skarpetki i pokoloruj każdą z nich różnymi kolorami (uczniowie z klas 1-3).
Następnie wykonaj ciekawe zdjęcie i prześlij go do pani Doroty Zawalskiej przez Microsoft Teams do 15. kwietnia (czwartek) do godziny 20.00.
Kolorowe skarpetki mają znaczenie symboliczne.
Symbolizują: różnorodność, odmienność, społeczne niedopasowanie – czyli wszystko to, z czym na co dzień muszą zmagać się osoby dotknięte Zespołem Downa.
Efekty Waszej pracy ( najciekawsze zdjęcia) zamieścimy na naszym Facebooku. W ten sposób każdy z Was wyrazi swe poparcie dla osób z Zespołem Downa.
więcej

AUTYZM
13.04.2021
W kwietniu nasze serca zaświeciły się na niebiesko!
Hasła: SZACUNEK, AKCEPTACJA, POMOC - są dla nas, ZUCHÓW, ważne nie tylko w kwietniu, ale przez cały rok! Kolorem niebieskim wyraźmy swoją solidarność z osobami ze spektrum autyzmu.
więcej

Wiosennie w klasie 2
11.04.2021
Uczniowie klasy 2 podczas zajęć wyklejali tulipana oraz wykonali piękne motyle
Patrząc na niezwykłe bogactwo kwiatów – ich kształtów, kolorów i zapachów – trudno uwierzyć, że dały im początek zwykłe liście. Jedno jest pewne, ich budowa jest związana ze sposobem zapylania.
Kwiaty roślin zapylanych przez zwierzęta wabią je zapachem, kolorem i kształtem. Barwne, okazałe płatki korony pokryte często kreskami i kropkami wskazują owadom drogę do wnętrza kwiatu. Owad w trakcie poszukiwania pokarmu, którym jest nektar wytwarzany w miodnikach, zostaje obsypany pyłkiem i przenosi go na słupek kolejnego kwiatu. Tam zostawia go na lepkim znamieniu słupka. Rośliny owadopylne zapylane są przez owady różnych gatunków. Najbardziej znanymi zapylaczami są pszczoły, ale do tej grupy należą również trzmiele, osy, muchy i motyle.
więcej