Logo Żytno Szkoła

Archiwum newsów, strona 7

Obrazek dla news_222

Dzień Patriotyzmu

30.04.2021

29 kwietnia w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Patriotyzmu. Motywacją do zorganizowania takiego dnia były zbliżające się święta majowe, które, pośród podjętych działań, zostały zaakcentowane najmocniej. Obchody, choć w formie online, wcale nie odstawały od tradycyjnego świętowania. Okazuje się, że swoją postawę patriotyczną można manifestować także za pomocą technologii internetowej. Tak też uczynili uczniowie PSP w Żytnie, oczywiście pod kierunkiem swoich nauczycieli.

Na rozpoczęcie dnia w domach uczniów i nauczycieli rozbrzmiały podniosłe dźwięki Mazurka Dąbrowskiego, łączące się w śpiewie całej wspólnoty szkolnej. Następnie odbyła się projekcja filmów związanych tematycznie z Konstytucją 3 Maja oraz prezentujących sylwetki Polaków – bohaterów: Alka, Rudego i Zośki, pilotów Dywizjonu 303 i Jana Pawła II. W dalszej kolejności uczniowie rozwiązywali quizy, krzyżówki, brali udział w grach oraz wykonywali szereg prac pisemnych, plastycznych i technicznych skupionych wokół tematyki patriotyzmu, rozważając wieloznaczność słowa PATRIOTA i rozmyślając nad potrzebą kształtowania postaw patriotycznych. Nie pozostali gołosłowni – sami również udekorowali swoje domy BIAŁO – CZERWONYMI barwami.

więcej

Obrazek dla news_213

#SKARPETKOWEWYZWANIE

13.04.2021

WEŹ UDZIAŁ W SKARPETKOWYM WYZWANIU! 
KOLOROWE SKARPETY WŁÓŻ DZIŚ – TOLERANCYJNY BĄDŹ ZAWSZE! 


Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w nietypowej akcji, której głównym celem jest wyrażenie solidarności z Osobami z Zespołem Downa. 


Załóż dwie różne, kolorowe skarpetki nie do pary (uczniowie z klas 4-8) lub narysuj dwie skarpetki i pokoloruj każdą z nich różnymi kolorami (uczniowie z klas 1-3). 


Następnie wykonaj ciekawe zdjęcie i prześlij go do pani Doroty Zawalskiej przez Microsoft Teams  do 15. kwietnia (czwartek) do godziny 20.00.  
Kolorowe skarpetki mają znaczenie symboliczne.

Symbolizują: różnorodność, odmienność, społeczne niedopasowanie – czyli wszystko to, z czym na co dzień muszą zmagać się osoby dotknięte Zespołem Downa. 


Efekty Waszej pracy ( najciekawsze zdjęcia) zamieścimy na naszym Facebooku. W ten sposób każdy z Was wyrazi swe poparcie dla osób z Zespołem Downa.

więcej

Obrazek dla news_211

Wiosennie w klasie 2

11.04.2021

Uczniowie klasy 2 podczas zajęć wyklejali tulipana oraz wykonali piękne motyle

Patrząc na niezwykłe bogactwo kwiatów – ich kształtów, kolorów i zapachów – trudno uwierzyć, że dały im początek zwykłe liście. Jedno jest pewne, ich budowa jest związana ze sposobem zapylania.

Kwiaty roślin zapylanych przez zwierzęta wabią je zapachem, kolorem i kształtem. Barwne, okazałe płatki korony pokryte często kreskami i kropkami wskazują owadom drogę do wnętrza kwiatu. Owad w trakcie poszukiwania pokarmu, którym jest nektar wytwarzany w miodnikach, zostaje obsypany pyłkiem i przenosi go na słupek kolejnego kwiatu. Tam zostawia go na lepkim znamieniu słupka. Rośliny owadopylne zapylane są przez owady różnych gatunków. Najbardziej znanymi zapylaczami są pszczoły, ale do tej grupy należą również trzmiele, osy, muchy i motyle.

 

więcej

zapraszamy

Publiczna Szkoła Podstawowa

im H.Sienkiewicza w Żytnie

ul.Ogrodowa 16

97-532 Żytno

 

telefon  34 3277024

email: spzytno@op.pl

www.szkola.zytno.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.