Logo Żytno Szkoła

Archiwum newsów, strona 8

Obrazek dla news_244

Projekt edukacyjny „Każdy jest kowalem swojego losu”

23.06.2021

W bieżącym roku szkolnym  uczniowie naszej szkoły przystąpili do realizacji projektu edukacyjnego „Każdy jest kowalem swojego losu” – tworzymy makietę talerza zdrowia z Programu "Trzymaj Formę!". Głównym celem projektu było uświadomienie uczniom zakresu grup produktów żywnościowych, które powinny się znaleźć w codziennej, prawidłowo zbilansowanej diecie oraz kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych. Projekt służył również promocji aktywności fizycznej.

Uczniowie podczas nauki zdalnej wykonali makietę talerza zdrowia, ułożyli wierszyki, rymowanki tematycznie związane z zasadami zdrowego żywienia, przygotowali przepisy na zdrowe, odpowiednio zbilansowane posiłki, gromadząc materiały w portfolio. Przedstawienie, omówienie i ocena prac nastąpiło po powrocie do szkoły. Za udział w projekcie nasza szkoła otrzymała certyfikat.

 

więcej

Obrazek dla news_243

Interdyscyplinarny projekt "Ziemia wyjątkowa planeta"

23.06.2021

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie Interdyscyplinarnym "Ziemia wyjątkowa Paneta". W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w obchodach Dnia Wody, Dnia Ziemi, w spektaklu "Kto nam wykradł wodę?"

Wzięli aktywny udział w akcji "Wyplącz się ze śmieci", uczniowie zbierali nakrętki plastikowe, zużyte baterie, rozwiązywali Escape Room.

W zbiórce zużytych baterii i plastikowych nakrętek I miejsce zajęli uczniowie klasy VI.

więcej

Obrazek dla news_239

sPOTKANIE Z POLICJĄ

17.06.2021

Zbliżają się wakacje, dlatego naszą szkołę odwiedzili Policjanci. ”Bezpieczne wakacje” oraz „Cyberzagrożenia” to tematy spotkań, które miały miejsce 17 czerwca 2021r. Ich celem było poszerzanie kompetencji uczniów w zakresie przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Przeprowadziła je mł. asp. Agnieszka Kropisz i mł. asp. Rafał Mruszczyk.

 

Policjanci przypomnieli uczniom zasady bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku. Uczulili ich na przestrzeganie zasad podczas poruszania się na drodze i właściwego przechodzenia przez jezdnię; ograniczonego zaufania w stosunku do obcych; jak bezpiecznie i prawidłowo jeździć rowerem oraz jak zachować bezpieczeństwo w domu podczas nieobecności rodziców; jak rozważnie korzystać z kąpielisk w okresie wakacji.

Prelekcja w klasach VI - VIII dotyczyła zagadnień cyberprzemocy oraz odpowiedzialności karnej dzieci i młodzieży za zachowania agresywne i przemoc z wykorzystaniem Internetu. Uczniowie zostali uświadomieni o niebezpieczeństwach płynących z sieci.

Pomimo tak poważnej i istotnej tematyki spotkania przebiegały w przyjaznej, swobodnej atmosferze. Był czas na wyjaśnienie wątpliwości i pytania indywidualne. Mamy nadzieję, że zaowocują one większą odpowiedzialnością uczniów za swoje postępowanie i posłużą ich lepszemu przygotowaniu do życia w społeczeństwie.

Na zakończenie uczniowie podziękowali funkcjonariuszom Policji za cenne rady i wskazówki.

więcej

zapraszamy

Publiczna Szkoła Podstawowa

im H.Sienkiewicza w Żytnie

ul.Ogrodowa 16

97-532 Żytno

 

telefon  34 3277024

email: spzytno@op.pl

www.szkola.zytno.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.