Archiwum newsów, strona 21

Obrazek dla news_202

Wyniki konkursu na Pisankę Wielkanocną

30.03.2021

Z przyjemnością informujemy o wynikach szkolnego konkursu organizowanego przez Samorząd Uczniowski.

Dziękujemy wszystkim uczniom klas I – VIII, którzy wzięli udział w konkursie. Pisanki były przepięknie ozdobione, oryginalne i estetycznie wykonane. Z każdej kategorii wiekowej, po intensywnych obradach jury wyłoniło zwycięzcę oraz przyznało wyróżnienia.

w kategorii klas I-III najpiękniejszą pisankę wykonał Antoni Mikrut,
wyróżnienie otrzymał Wojciech Sikorski,
w kategorii klas IV-VI najpiękniejszą pisankę wykonała Anna Oberska,
wyróżnienie otrzymały Maja Kozioł i Natalia Ciszewska,
w kategorii klas VII-VIII najpiękniejszą pisankę wykonała Aleksandra Janicka,
 wyróżnienie otrzymał Bartłomiej Machnik.

Gratulujemy!!!

Obrazek dla news_200

ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE!!!

Konkurs na najpiękniejszą pisankę

1. CELE KONKURSU

· upowszechnianie, pielęgnowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi

· poznanie różnych technik plastycznych wykorzystywanych do zdobienia pisanek wielkanocnych,

· aktywizacja społeczności szkolnej

2. TEMATYKA KONKURSU:

Zadaniem konkursowym jest wykonanie pisanki wielkanocnej – w rozumieniu: ozdobienie wydmuszki/gotowanego jajka dowolną techniką plastyczną, następnie wysłanie zdjęcia pisanki poprzez aplikację TEAMS do opiekuna SU p. Eweliny Kuś-Kręciwilk

3. WARUNKI UCZESTNICTWA

Konkurs adresowany jest do uczniów PSP w Żytnie

Prace konkursowe muszą być pracami własnymi.

Zdjęcia pisanek należy wysłać do 29 marca 2021 roku do g.14.00

Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jedną pisankę.

Prace należy opatrzyć czytelną informacją zawierającą dane autora: imię i nazwisko, klasa

Uczestnicy konkursu zgłaszając swoją pracę akceptują niniejszy regulamin.

4. OCENA I NAGRODY:

Komisja powołana przez organizatora nagrodzi trzy najlepsze prace w trzech kategoriach wiekowych: klas I-III, IV-VI i VII-VIII

Organizator konkursu SU

Obrazek dla news_198

Powitanie Wiosny

22.03.2021

W naszej szkole już 19 marca 2021 roku uczniowie klas I-III powitali pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Piosenkami i wierszami i pląsami uczniowie powitali wiosnę. Ten dzień nie mógł się obejść bez tradycyjnego palenia marzanny - symbolu odchodzącej zimy. Uczniowie wykonali pięknego chochoła i mimo jego niewątpliwego uroku, nikomu nie było go żal, gdy podpalano marzannę na boisku szkolnym. Mamy nadzieję, że teraz ujrzymy już wiosnę w cieplejszym promyku słońca i kolorowych tulipanach w ogródku.

Obrazek dla news_195

EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

06.03.2021

6. MARCA

EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

Od czwartku zaczęliśmy zabawy z okazji Europejskiego Dnia Logopedy

Uczniowie kl. I przygotowali prace plastyczne pod hasłem: Pierwsza litera mojego imienia,

część uczniów kl. II podczas zajęć świetlicowych i na zajęciach logopedycznych zaangażowali się w zabawę: Tworzymy rymy z wykorzystaniem tablicy multimedialnej,

zaś uczniowie kl. III zmierzyli się z Łamańcami językowymi: Stół z powyłamywanymi nogami, Szedł Sasza suchą szosą oraz Rozrewolwerowany rewolwerowiec.

Wszyscy zaangażowani w zabawy uczniowie spisali się fenomenalnie, czym sprawili wielką radość szkolnej logopedce.

Elżbieta Makuch

Obrazek dla news_191

Ślubowanie pierwszoklasistów

05.03.2021

W dniu 5 marca 2021 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zaprezentowali ciekawy program artystyczny i zostali przyjęci w poczet braci uczniowskiej, a na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali wspaniałe upominki oraz dyplomy.
Wszystkim pasowanym uczennicom oraz uczniom życzymy wiele radości, uśmiechu na twarzach, bardzo dobrych wyników w nauce i aby każdy dzień spędzony w szkole przynosił nowe sukcesy!!!