Logo Żytno Szkoła

Archiwum newsów, strona 9

Obrazek dla news_230

Dzień Dziecka

03.06.2021

Dzień Dziecka w naszej szkole

1 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Dziecka. Najpierw uczniowie uczestniczyli w różnego rodzaju zabawach, konkursach i quizach klasowych. Następnie szkolna brać przeniosła się na boisko, gdzie zorganizowane zostały rozgrywki sportowe i gry terenowe. Każdy mógł spróbować swoich sił w biegu sztafetowym, przeciąganiu liny, grze w piłkę nożną, ręczną i koszykówkę. Odbyło się także spotkanie ze strażakami, które służyło poznaniu pracy strażaka, prezentacji sprzętów strażackich oraz przypomnieniu zasad udzielania pierwszej pomocy. Po takim wysiłku fizycznym, towarzyszącym wielu atrakcjom i wrażeniom, wszystkim bardzo smakowały kiełbaski pieczone przy ognisku. Przyjemnie było spędzić czas na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody i zaprzyjaźnionych osób. Uśmiech na twarzach dzieci był tego najlepszym dowodem

więcej

Obrazek dla news_223

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

20.05.2021

W czwartek, 13 maja, uczniowie klasy trzeciej przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem.

Miał on na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji. Składał się z trzech części: polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. Wyniki testu dostarczą wiedzy na temat zdobytych przez uczniów umiejętności w zakresie:  słuchania, czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej, logicznego myślenia oraz wiadomości przyrodniczych.

Wszystkim Trzecioklasistom życzymy jak najlepszych wyników !

 

więcej

Obrazek dla news_222

Dzień Patriotyzmu

30.04.2021

29 kwietnia w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Patriotyzmu. Motywacją do zorganizowania takiego dnia były zbliżające się święta majowe, które, pośród podjętych działań, zostały zaakcentowane najmocniej. Obchody, choć w formie online, wcale nie odstawały od tradycyjnego świętowania. Okazuje się, że swoją postawę patriotyczną można manifestować także za pomocą technologii internetowej. Tak też uczynili uczniowie PSP w Żytnie, oczywiście pod kierunkiem swoich nauczycieli.

Na rozpoczęcie dnia w domach uczniów i nauczycieli rozbrzmiały podniosłe dźwięki Mazurka Dąbrowskiego, łączące się w śpiewie całej wspólnoty szkolnej. Następnie odbyła się projekcja filmów związanych tematycznie z Konstytucją 3 Maja oraz prezentujących sylwetki Polaków – bohaterów: Alka, Rudego i Zośki, pilotów Dywizjonu 303 i Jana Pawła II. W dalszej kolejności uczniowie rozwiązywali quizy, krzyżówki, brali udział w grach oraz wykonywali szereg prac pisemnych, plastycznych i technicznych skupionych wokół tematyki patriotyzmu, rozważając wieloznaczność słowa PATRIOTA i rozmyślając nad potrzebą kształtowania postaw patriotycznych. Nie pozostali gołosłowni – sami również udekorowali swoje domy BIAŁO – CZERWONYMI barwami.

więcej

zapraszamy

Publiczna Szkoła Podstawowa

im H.Sienkiewicza w Żytnie

ul.Ogrodowa 16

97-532 Żytno

 

telefon  34 3277024

email: spzytno@op.pl

www.szkola.zytno.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.